صفر تا صد خرید لباس چرم طبیعی

0

طراحان حوزه ی مد و لباس همیشه توجه خاصی به چرم داشتند چراکه چرم مرغوب و طبیعی مشتریان و خریداران همیشگی دارد.

ممکن است در دوره ای توجه کمتری به صنعت چرم شود ولی هیچوقت کنار گذاشته نمی شود.

چرم علاوه بر اینکه ظاهر زیبا و خاصی به استایل شما می دهد, جزو متریال های لوکس و گران قیمت و لاکچری نیز محسوب می شوند.

امروزه چرم طبیعی فقط برای تولید کفش و کیف به کار نمی رود, بلکه برای پوشاک مردانه و زنانه هم بسیار مورد توجه قرار گرفته و همچنین در پوشاک کودکان هم کاربرد زیادی دارد که به صورت تکه دوزی مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم طبیعی یا مصنوعی کدام بهتر است؟؟

چرم مصنوعی کیفیت پایینی دارند و اصلا به امتحان کردنش نی ارزد. مواد شیمیایی زیادی به آنها اضافه می کنند, رنگ و پوشش پلاستیکی هم در ساخت آنها به کار می رود که همگی حتی برای طبیعت هم مضر هستند.

دوامی ندارند و خیلی زود خراب می شوند. در هنگام خرید چرم مصنوعی به آن دست بزنید هر چقد موقع لمس نرم تر و سبک تر باشد کیفیت پایینتری دارد ولی اگر حس کردید بافت زمخت و محکمی دارد و انعطاف پذیری خوبی دارد, کیفیت قابل قبول تری دارد.

https://hannahclothing.ir/mag/leather/

نکات مهم خرید  کاپشن چرم

در هنگام خرید به جزئیات توجه کنید و مثل دقت کنید که زیپ به راحتی و خیلی نرم بالا و پایین برود. باید وقتی زیپ را بالا می کشیم این حس که الان خراب می شود را نداشته باشیم.

ه دوخت و نخ لباس که به طور منظم و دقیق دوخته شده باشد دقت کنید. درمورد آستر کاپشن یا کت چرمی باید بدانید که آستر دوزی متفاوتی دارند و شما با توجه به سلیقه و نوع استفاده ی خود می توانید انتخاب کنید.

ادامه مطلب
انواع پوست و مراقبت‌هایی که لازم دارد!

اگر آدم فعالی هستید و فعالیت زیادی دارید بهتر است کاپشنی با آستر کتان انتخاب کنید. اگر طبع سردی دارید و به سرما حساس هستید و علاوه بر زمستان, می خواهید پاییز هم لباس گرم بپوشید پس بهتر است آستر ضخیمتر مثل پشم, جیر و یا خز انتخاب کنید.

کفش چرم

کفش های چرم و ورنی بسیار مناسب فصول سرما و بارندگی هستند. زیرا در هنگام بارندگی آب به داخل آن ها نفوذ نمی کنند و پاها را از سرما حفظ می کنند.

از پوشیدن کفش های جیر و پارچه ای در هنگام بارندگی پرهیز کنید. زیرا هنگام بارندگی با نفوذ آب به داخل آنها موجب خیس شدن پاهای شما می شوند و بسیاری از آن ها نیز در هنگام خیس شدن رنگ خود را پس می دهند که موجب خراب شدن جوراب ها و شلوار شما می شود.

کفش های چرمی از نظر قیمت بسیار گران هستند. زیرا معمولا از چرم های بسیار مرغوب تهیه می شوند. اگر قیمت این نوع کفش ها برای شما بالاست، بهتر است به جای روی آوردن به چرم های مصنوعی از حراج های فصلی استفاده کنید و کفش های خود را با قیمت پایین تر تهیه کنید.

بسیاری از فروشندگان کفش هایی را که تک سایز شده اند با قیمتی بسیار ارزان تر به فروش می رسانند.

رنگ چرم

چرم طبیعی معمولا فقط رنگ مشکی و سفید و قهوه ای را شامل می شود. اما همین چند رنگ محدود طیف وسیعی از انواع مشکی ها، قهوه ای ها و سفید ها را شامل می شود. معمولا هر ساله رنگ خاصی از چرم ها مورد توجه طراحان قرار می گیرد.

ادامه مطلب
ترکیب رنگ نارنجی با لباس شما

اما اگر می خواهید لباس یا کفشی به تن کنید که هیچگاه قدیمی نشود، رنگ مشکی را انتخاب کنید. رنگ مشکی سه ویژگی منحصر به فرد دارد: اول اینکه هیچگاه قدیمی نمی شود، دوم اینکه با تمامی رنگ ها ست می شود و سوم هم به کلیه افراد با ویژگی های مختلف می آید.

بوت‌ها و همه چیز درباره سایز کفش در مورد یک جفت بوت یا نیم بوت مردانه یا هر کفش دیگری همیشه در بعدازظهر که پا به بزرگترین اندازه خود می‌رسد، اقدام به خرید کنید. هیچ وقت بوت و نیم بوت یا هر کفش زمستانی دیگری را بدون جوراب امتحان نکنید. لازم است یک جوراب ضخیم یا هر جوراب دیگری را که در زمستان انتخاب می‌کنید، برای امتحان کردن کفش پوشیده باشید. نکته آخر این است که بین بلندترین انگشت پای شما تا نوک پنجه کفش باید کمی فاصله باشد و بتوانید پاهایتان را در کفش کمی به طرفین حرکت دهید.
  

نوع چرم

امروزه چرم ها از تنوع بالایی برخوردارند، برخی ساده و برخی طرحدار هستند. گروهی از آن ها بسیار براق هستند. برخی دیگر جیر یا خزدار هستند. بهترین نوعی که می توانید از آن استفاده کنید نوع ساده چرم است که هم عمر بالاتری دارد هم نگه داری آن ساده تر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.